Druk 3D

Nasza drukarnia 3D gwarantuje wysoką jakość druku 3D oraz atrakcyjne ceny. Realizujemy projekty o różnym stopniu skomplikowania – od najprostszych do najbardziej wymagających.  Cena za druk 3D jest jedną z najbardziej konkurencyjnych we Wrocławiu oraz województwie dolnośląskim, jednak działamy na terenie całej Polski. 

Zapewniamy możliwość zwrotu wydruku za potrąceniem opłaty w wysokości 20% – szczegółowe informacje zostaną przesłane wraz z wyceną. 

Druk 3D znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia: prototypy, figurki, części zamienne, akcesoria domowe, obudowy, gadżety firmowe, rekwizyty teatralne oraz do escape roomów.

Nie znasz się na druku 3D? Żaden problem! Nasz zespół chętnie doradzi i wytłumaczy wszystkie kwestie. Wszystkich zainteresowanych technologią zapraszamy również do naszej drukarni 3D we Wrocławiu – chętnie pokażemy jak wygląda drukowanie 3D oraz zaprezentujemy nasze możliwości.

Druk 3d wykonujemy głównie w technologii FDM/FFF, która pozwala na wydruki 3D z wielu materiałów. Świadczymy pełne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego tworzywa. Najczęściej stosowanymi przez nas są:

  • PLA (poliaktyd) – materiał pochodzenia naturalnego (w pełni biodegradowalny), jeden z najczęściej wykorzystywanych w druku 3D, dostępny w bardzo szerokiej gamie kolorów. Ze względu na wysoką jakość otrzymywanych wydruków oraz doskonałą tolerancję wymiarową znajduje szerokie zastosowanie, nie tylko w druku 3D elementów do gier planszowych.
  • ABS – jeden z najbardziej popularnych plastików na świecie. Bardzo łatwy w obróbce oraz odporny na temperaturę (do 100°C).
  • PETG – bardzo twardy materiał, doskonale sprawdza się w przypadku druku 3D obudów lub części zamiennych. Dostępny również w przezroczystych kolorach.
  • Guma – druk 3D z gumy jest możliwy z wielu różnych odmian materiałów, zarówno twardych jak i bardzo miękkich (np. TPU). Druk 3D uszczelek lub korków jest jak najbardziej możliwy.
  • ASA – materiał podobny właściwościami do ABS, ale odporny na promieniowanie UV, dlatego doskonale sprawdza się do części wykorzystywanych na zewnątrz lub w ogrodzie.
  • Nylon – niezwykle wytrzymały materiał, znajduje zastosowanie przy elementach od których wymaga się maksymalnej mocy.
  • Kompozyty drewniane i metalowe – zapewniamy również druk 3D z drewna lub metalu, przy czym są to mieszanki plastiku z pyłem np. drewnianym. Doskonały efekt wizualny, sprawdzą się dobrze do druku 3D figurek.

Jaki jest maksymalny obszar roboczy dla jednego elementu?

Maksymalny obszar roboczy wynosi 30x30x40 cm. W rzeczywistości nie mamy jednak ograniczeń co do rozmiaru. W przypadku większych elementów model dzieli się na kilka części po czym precyzyjnie łączy lub klei. Przy niektórych formach (np. kuli) o wiele lepszy efekt uzyskuje się drukując dwie połowy, a następnie je klejąc, niż drukując całość w jednym elemencie.

 Ile czasu zajmuje druk 3D?

Jest to najczęściej zadawane pytanie, na które niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Druk 3D to dziesiątki parametrów, z których każdy wpływa w dużym stopniu na czas wydruku. Wszystko zależy od oczekiwanego wyglądu, wytrzymałości, rozmiaru oraz zastosowanego materiału. Czasem jest to kilka minut, a niekiedy nawet kilkaset godzin.czas wydruku

Ile kosztuje druk 3D?

Jeżeli posiadasz model, który chciałbyś wydrukować, po prostu prześlij go do nas. W ciągu kilku godzin prześlemy wycenę wydruku 3D oraz termin realizacji.

Wycena druku jest zazwyczaj przygotowywana w kilku wariantach – sugerujemy najlepszy materiał, proponujemy różne opcje jakościowe (różna wysokość pojedynczej warstwy) oraz wskazujemy możliwie szybki termin realizacji wydruku 3D.

W przypadku gdy nie posiadasz projektu 3D, wykonamy go dla Ciebie! Więcej informacji znajdziesz w zakładce Projektowanie 3D. Możesz również skorzystać z darmowych bibliotek modeli 3D dostępnych w internecie, takich jak Thingiverse oraz MyMiniFactory.

Produkcja niskoseryjna

Druk 3D to nie tylko pojedyncze zlecenia. W przeciwieństwie do metody wtryskowej, która wymaga dużych nakładów na początku produkcji, druk 3D daje możliwość produkcji niskoseryjnej – 100, 500 czy nawet kilka tysięcy sztuk danych elementów bez konieczności wykonywania formy wtryskowej. Dodatkowym atutem jest możliwość produkcji w szerokiej palecie kolorów bez dodatkowych kosztów!