Druk 3D we Wrocławiu

Nasza drukarnia gwarantuje wysoką jakość druku 3D oraz atrakcyjne ceny. Realizujemy projekty o różnym stopniu skomplikowania – od najprostszych do najbardziej wymagających. Cena za druk 3D jest jedną z najbardziej konkurencyjnych we Wrocławiu oraz województwie dolnośląskim. Obsługujemy klientów nie tylko ze wspomnianych obszarów, ale także z całej Polski. Jeśli jesteś zainteresowany drukiem 3D, jak również jego wyceną, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Posiadamy wysokiej jakości drukarki 3D oraz, co istotne, specjalistów z zakresu ich obsługi. Dla uzyskania doskonałej jakości wydruków ważny jest nie tylko sprzęt, ale również odpowiedni dobór parametrów wydruku – dobrze zoptymalizowane urządzenia zapewniają wysoką jakość oraz wytrzymałość przy jednoczesnym ograniczeniu czasu wydruku. Realizowany przez nas druk 3D znajduje zastosowanie w wielu przypadkach. Obejmuje: prototypy, figurki, części zamienne, akcesoria domowe, obudowy, gadżety firmowe, rekwizyty teatralne oraz do escape roomów.

Druk 3D na zamówienie. Poznaj szczegóły

Naszą specjalnością jest tworzenie druku 3D na zamówienie firm oraz osób indywidualnych. Często wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób powstają tego typu konstrukcje. Nie znasz się na druku 3D? Żaden problem! Nasz zespół chętnie doradzi i wytłumaczy Ci wszystkie kwestie. Wszystkich zainteresowanych technologią zapraszamy również do naszej drukarni 3D we Wrocławiu – chętnie pokażemy, jak wygląda drukowanie 3D oraz zaprezentujemy nasze możliwości.

Druk 3D wykonujemy głównie w technologii FDM/FFF, która pozwala na wydruki z wielu materiałów. Świadczymy pełne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego tworzywa. Najczęściej stosowanymi przez nas są:

  • PLA (polilaktyd) – materiał pochodzenia naturalnego (w pełni biodegradowalny), jeden z najczęściej wykorzystywanych w druku 3D, dostępny w bardzo szerokiej gamie kolorów. Ze względu na wysoką jakość otrzymywanych wydruków oraz doskonałą tolerancję wymiarową znajduje zastosowanie np. w druku 3D elementów do gier planszowych;
  • ABS – jeden z najbardziej popularnych plastików na świecie. Bardzo łatwy w obróbce oraz odporny na temperaturę (do 100°C);
  • PETG – bardzo twardy materiał, doskonale sprawdza się w przypadku druku 3D obudów lub części zamiennych. Dostępny również w przezroczystych kolorach;
  • guma – druk 3D z gumy jest możliwy z wielu różnych odmian materiałów, zarówno twardych, jak i bardzo miękkich (np. TPU). Druk 3D uszczelek lub korków również może być zrealizowany;
  • ASA – materiał podobny właściwościami do ABS, ale odporny na promieniowanie UV, dlatego doskonale sprawdza się do wydruku 3D części wykorzystywanych na zewnątrz lub w ogrodzie;
  • nylon – niezwykle wytrzymały materiał, znajduje zastosowanie przy elementach, od których wymaga się maksymalnej mocy;
  • kompozyty drewniane i metalowe – zapewniamy również druk 3D z drewna lub metalu, przy czym są to mieszanki plastiku z pyłem np. drewnianym. Doskonały efekt wizualny, sprawdzą się dobrze do druku 3D figurek;
  • PP (polipropylen) – materiał półelastyczny, najczęściej wykorzystywany do produkcji butelek ściskanych, jak np. płynu do naczyń;
  • PA12+CF – nylon z włóknem węglowym – niezwykle twardy, lekki i wytrzymały materiał do zastosowań profesjonalnych;
  • iglidur – seria filamentów firmy Igus o wyjątkowo niskich właściwościach ściernych. Doskonale nadaje się do kół zębatych oraz wszelkiego rodzaju elementów ślizgowych.

Jaki jest maksymalny obszar roboczy dla jednego elementu?

Maksymalny obszar roboczy wynosi 30 × 30 × 44 cm. W rzeczywistości nie mamy jednak ograniczeń co do rozmiaru. W przypadku większych elementów model dzieli się na kilka części, po czym precyzyjnie łączymy go lub kleimy. Przy niektórych formach (np. kuli) o wiele lepszy efekt uzyskuje się, drukując dwie połowy, a następnie je klejąc niż drukując całość w jednym elemencie. Wszystkie łączenia oraz ewentualna dalsza obróbka są wykonywane przez nas w ramach zamówienia.

Ile czasu zajmuje druk 3D?

Jest to najczęściej zadawane pytanie, na które niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Druk 3D na zamówienie to dziesiątki parametrów, przy czym każdy wpływa w dużym stopniu na czas wydruku. Wszystko zależy od oczekiwanego wyglądu, wytrzymałości, rozmiaru oraz zastosowanego materiału. Czasem jest to kilka minut, a niekiedy nawet kilkaset godzin!
czas wydruku

Ile kosztuje druk 3D?

Jeżeli posiadasz model, który chciałbyś wydrukować, po prostu prześlij go do nas, aby dowiedzieć się, ile może kosztować taki druk 3D. Wycena i termin realizacji trafią do Ciebie w ciągu kilku godzin.

Wycena druku jest zazwyczaj przygotowywana w kilku wariantach – sugerujemy najlepszy materiał, proponujemy różne opcje jakościowe (różna wysokość pojedynczej warstwy) oraz wskazujemy możliwie szybki termin realizacji wydruku 3D.

W przypadku gdy nie posiadasz projektu 3D, wykonamy go dla Ciebie! Więcej informacji znajdziesz w zakładce Projektowanie 3D. Możesz również skorzystać z darmowych bibliotek modeli 3D dostępnych w Internecie, takich jak Thingiverse oraz MyMiniFactory.

Obróbka wydruków

Gdy klientowi zależy na tym, żeby wykonany przez nas prototyp był jak najbliższy końcowemu produktowi, to oprócz tworzenia samego wydruku 3D zapewniamy również szeroki wybór obróbki, w tym:

Produkcja niskoseryjna

Druk 3D to nie tylko pojedyncze zlecenia. W przeciwieństwie do metody wtryskowej, która wymaga dużych nakładów na początku produkcji, druk 3D daje możliwość produkcji niskoseryjnej – 100, 500 czy nawet kilka tysięcy sztuk danych elementów bez konieczności wykonywania formy wtryskowej. Dodatkowym atutem jest możliwość produkcji w szerokiej palecie kolorów bez dodatkowych kosztów! Ta forma tworzenia przedmiotów jest znacznie mniej wymagająca i obciążająca dla urządzeń, stąd chętnie wybiera się ją w przypadku konieczności wyprodukowania niewielkich partii wyrobów. Produkcja niskoseryjna to coś, na co chcesz postawić w przypadku druku 3D? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!